Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Połączenia śrubowe – jak najlepiej zadbać o ich zabezpieczenie

Wielu wykonawców nie przykłada specjalnej uwagi do wybieranych śrub przy montażu najróżniejszych obiektów. Z reguły wybiera się najtańsze lub też takie, jakie akurat znajdą się pod ręką, bez myślenia o tym, co się stanie po kilkunastu latach. A zwykła stal, zwłaszcza jeśli jest niezabezpieczona, bardzo szybko zaczyna korodować. To wiązać się może z tym, że tego typu złączenia po jakimś okresie czasu staną się dużo słabsze, lub w skrajnym przypadku mogą wręcz popękać, zagrażając tym samym stabilności danego urządzenia albo obiektu.

Tak więc przy zwykłych śrubach konieczne jest zapewnienie im porządnego zabezpieczenia. Można to zrobić skutecznie przez nałożenie warstwy farby lub lakieru, co skutecznie zabezpieczy powierzchnię przed wodą czy jakimiś innymi chemicznymi substancjami. Kolejną opcją, coraz chętniej wybieraną przez inwestorów, są śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Śruby tego typu wprawdzie są trochę droższe przy kupowaniu, lecz jeżeli do zwykłych doliczy się konserwację i malowanie, to często ogólne koszty okazują się porównywalne.

A ogromnym plusem ocynkowanych śrub jest to, że wykazują one dużą odporność na zjawisko korozji. Jeśli nie ma uszkodzeń zewnętrznej powłoki cynku, to większego problemu służyć one mogą nawet kilkadziesiąt lat. Śruby tego typu są aktualnie oferowane przez wiele sklepów. Można je bardzo prosto wyszukać wpisując na przykład w wyszukiwarce frazę zamów – śruby z łbem sześciokątnym i przeglądając otrzymane wyniki. Przeważnie w takich sklepach można też liczyć na fachowe doradztwo i wsparcie w wyborze najlepszych rozwiązań.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY