Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Podstawowe zasady zakupu domów w Chorwacji

Chorwacja jest jednym z najbardziej popularnych miejsc, w których Polacy spędzają urlop. Kusi wspaniałą pogodą, przejrzystym morzem i pyszną kuchnią. Jest więc zrozumiałe że co roku odwiedzają ją setki tysięcy turystów, spragnionych odpoczynku i relaksu. Przez dużo osób uważana jest ona za prawdziwy europejski raj, a dodatkowym jej plusem jest stosunkowo niewielka odległość od naszego kraju. Dlatego też całkowicie zrozumiały jest fakt, że sporo osób planuje kupno tam nieruchomości.

Inwestycja o takim charakterze z wielu powodów będzie opłacalna, i z tego też powodu domy i apartamenty cieszą się w tym kraju bardzo dużym zainteresowaniem. To wpływa rzecz jasna na wysokość ich cen, raczej nie należy się w najbliższym czasie spodziewać że zaczną się zmniejszać. Tak więc w przypadku takiego zakupu na pewno się nie straci, a raczej przez kolejne lata lata wartość domu czy apartamentu będzie szła w górę. Kolejną istotną sprawą jest to, że nieruchomość którą się kupi można będzie wynajmować turystom.

Sezon w Chorwacji znacznie dłużej trwa niż u nas, dlatego na dobry zarobek liczyć będzie można przez kilka miesięcy na rok. Dużą rolę rzecz jasna będzie miała lokalizacja, najwięcej będą kosztować obiekty położone na wybrzeżu, lecz też w ich przypadku można będzie liczyć na największe zyski z wynajmowania. Ceny domów w Chorwacji są uzależnione od wielu różnych czynników. Z pewnością lokalizacja odgrywa dużą rolę, dotyczy to nie tylko wspomnianej już odległość od wybrzeża, jak też regionu kraju. Trzeba też mieć na uwadze gospodarczą sytuację i kurs EURO, oraz to, czy obiekt będzie pochodził z rynku pierwotnego czy wtórnego.

Z uwagi na dość skomplikowane regulacje prawne na pewno najlepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie takiego zakupu przy pomocy jakiegoś agenta nieruchomości. Za takie pośrednictwo będzie trzeba zapłacić parę procent ogólnej wartości transakcji, lecz agencja wówczas się zajmie całością spraw. Wielu tego typu pośredników funkcjonuje również w Polsce, można ich na przykład znaleźć po podaniu w wyszukiwarce hasła Real estate realestate-honeste.com.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY