Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dlaczego oryginalne mozzarelle tak wyśmienicie smakują

Chyba nikt nie wyobraża sobie prawdziwej włoskiej pizzy bez ciągnącej się mozzarelli. Ser ten jest równie charakterystyczny co wspomniana wcześniej pizza, lazania czy spaghetti. Lecz mozzarellę wykorzystać można w wielu innych potrawach na gorąco, oraz jako dodatek do sałatek i surówek. Sery zwane mozzarella cieszą się popularnością także u nas, chociaż tym dostępnym w marketach do oryginału jednak dużo brakuje. Prawdziwa mozzarella włoska jest produkowana nie tylko z najwyższej jakości składników, ale też według oryginalnej receptury, w jakiej każdy szczegół ma duże znaczenie.

Krowie mleko wlewa się do dużej kadzi, do jakiej następnie się dodaje podpuszczkę. Po ogrzaniu zawartości kadzi zaczyna się tworzyć skrzep, który po kilku godzinach jest gotowy do odcedzenia. Istotną częścią procesu jest zalanie masy gorącą wodą, przez co powstają typowe włókna. Na zakończenie ser rozdziela się na kulki i umieszcza w słonej wodzie dla wzmocnienia smaku. Włosi rzecz jasna mają wiele różnych wersji tego sera, a jedna z ciekawszych to mozzarella burrata. Przy jej produkcji jest jeszcze dodawana nieduża ilość śmietany.

Dzięki temu ten ser zyskuje ciekawą, maślaną konsystencję, i ma zupełnie inny smak niż normalny, mimo że również jest robiony z mleka krów. Bardzo charakterystyczna dla niego jest kieszonka, do jakiej zostaje wlana przed chwilą wspominana śmietanka. Po przecięciu tej kieszonki ze środka powinna wypłynąć gęsta zawartość.

Do produkcji mozzarelli jest wykorzystywane nie tylko krowie mleko, lecz również i coraz częściej bawole. Ten mało znany u nas gatunek cieszy się dużą popularnością we Włoszech, i właśnie z takiego mleka powstaje kolejny rodzaj pysznego sera, to znaczy mozzarella buffala. Buffala nieco inaczej smakuje niż zwykłe mozzarelle, jest bardziej tłusta, a przy tym kwaskowa. Ma też w sobie mniej cholesterolu, co na pewno wpływa bardzo korzystnie na zdrowie. Jeżeli ktoś chciałby ją zakupić, to znaleźć musi jeden ze sklepów oferujących produkty włoskie oryginalne i tam zamówić co potrzebuje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY