Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy warto kupować maszynę do styropianu

Ze styropianu bardzo powszechnie korzysta branża wykończeniowa i budowlana. Ten popularny materiał bardzo dobrze się sprawdza na przykład do ociepleń różnych budynków, dlatego jest on niezwykle chętnie w takiej postaci używany. Przeważnie jest oferowany w płytach o wymiarze 50 na 100 cm, oraz grubości od paru milimetrów do nawet kilkunastu centymetrów. Żeby ułożyć odpowiednio styropian na ścianie, niejednokrotnie pojawia się potrzeba jego docięcia. Oczywiście można to wykonać nożem albo piłką, ale przede wszystkim tak zrobione krawędzie nie zawsze będą równe, a oprócz tego liczyć się będzie trzeba z jakimiś zanieczyszczeniami.

Z takich też powodów w każdej z firm zajmujących się realizacją tego typu prac na pewno przyda się maszyna do cięcia styropianu. Maszyny tego typu nie są drogie, a znacząco pozwalają przyspieszyć tempo robót oraz poprawić ich dokładność. Zasada działania takich maszyn jest bardzo prosta. Cięcie styroduru jest realizowane nagrzanym do odpowiedniej temperatury drutem.

Tym sposobem krawędzie, które powstają są proste, równe i się nie strzępią, a poza tym podczas pracy nie powstają żadne niepotrzebne odpady. Drut oporowy podłącza się do zasilacza, przeważnie o mocy od 150W do 250W. Dużym plusem tej technologii jest też szybkość i wygoda codziennej pracy. Sam proces cięcia przebiega bardzo sprawnie, znacznie szybciej niż przy pomocy noża czy piłki. Oprócz tego solidna gilotyna do cięcia styropianu będzie miała jeszcze kilka ciekawych funkcji, jakie sprawdzają się dobrze w niestandardowych przypadkach.

Jedną z nich jest możliwość zmniejszenia grubości styropianu, to znaczy robienia dwóch płyt z grubej. W takim przypadku drut zostaje unieruchomiony na ustawionej wysokości, a następnie pracownik tnie arkusz styropianu na dwie części. W niejednym przypadku może się też przydać możliwość wycinania różnych kształtów, a to z kolei możliwe będzie dzięki ustawieniu drutu oporowego pionowo. Mając na uwadze te wszystkie zalety zakup takiej maszyny powinien stać się jedną z ważniejszych spraw w przypadku każdej firmy, która będzie pracowała przy styropianie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY