Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie plusy mają bentonitowe maty

Odpowiednie zabezpieczenie budynków czy obiektów przemysłowych przed działaniem wilgoci na duże znaczenie dla ich ogólne żywotności. Stosowane są w tym celu różne metody, jedne mniej a inne bardziej skuteczne. W ostatnich latach coraz większą popularnością zaczęły się cieszyć maty bentonitowe, które jak się okazuje sprawdzają się bardzo dobrze w tego typu zastosowaniach. Maty tego typu najczęściej wytwarza się z trzech oddzielnych warstw. Dwie zewnętrzne to odpowiednia geotkanina z obniżoną przepuszczalnością, a między nimi jest umieszczana warstwa bentonitu sodowego. Sam bentonit to bardzo specyficzny materiał, który po kontakcie z wodą pęcznieje, zwiększając tym samym objętość i uszczelniając jednocześnie konstrukcję.

Tego typu warstwa jest nieprzepuszczalna dla wody, dzięki czemu konstrukcja obiektu jest bardzo dobrze chroniona. W procesie produkcji tego typu mat między innymi się stosuje metodę igłowania, która gwarantuje odpowiednie zespolenie i przy tym zapobiega przemieszczaniu się bentonitu. Geotkaniny również posiadają odpowiednie wytrzymałościowe parametry, przez co przy normalnym użytkowaniu nie będą ulegały uszkodzeniom mechanicznym. Jeśli okaże się to potrzebne, to część producentów stosuje dodatkowe polimerowe powłoki, które mają zwiększoną wytrzymałość. Dużym plusem tego typu jest wszechstronność użytkowania. Świetnie się one sprawdzają do izolacji podziemnych części budynków, na przykład takich jak garaże podziemne, piwnice czy tunele. Niejednokrotnie stosuje się je także w formie uszczelnień do zbiorników retencyjnych, stawów czy wałów przeciwpowodziowych.

Stosować je można w wielu różnych warunkach, nawet w przypadku silnego deszczu czy mrozu. Ważne jest jedynie to, żeby sam proces montażu wykonany został we właściwy sposób, producenci podają tu szczegółowe wytyczne, jak to ma być robione. Osoby bardziej interesujące się tą tematyką mogą w wyszukiwarce wpisać hasło bentonite carpet i zaznajomić się z wyświetlonymi wynikami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY