Karta kredytowa to specjalny rodzaj karty, jaki umożliwia płacenie pieniędzmi, jakie de facto są od banku. Znaczy to, iż jest ona udostępniona dla konkretnej grupy konsumentów którzy korzystają z limitu kredytowego uznanego przez instytucję bankową. Taką kartę płatniczą klient może założyć w takim samym banku, w jakim posiada rachunek.
Warto aczkolwiek wiedzieć, iż są to 2 oddzielne produkty bankowe i z tego powodu posiadanie rachunku w oddziale bankowym, w którym chce się posiadać kartę kredytową nie jest konieczne. W związku z tym bez przeszkód można sprawdzić najlepsze konto osobiste i znaleźć właściwe wyjście dla siebie.
Podczas zakupów z wykorzystaniem karty kredytowej pieniądze pobierane są bezpośrednio z rachunku kredytowego karty, co daje szansę konsumentowi zaciągnąć zobowiązanie bez potrzeby składania wniosku o kredyt pieniężny. Wysokość pożyczki ustala bank. Jest ona wypadkową comiesięcznych dochodów a także sytuacji kredytowej danej osoby. Kartą kredytową można płacić w punktach sprzedaży stacjonarnych oraz online, a także z jej użyciem można wypłacić pieniądze w bankomacie. Przy zakładaniu karty kredytowej podpisywana jest umowa z bankiem, w jakiej znajdują się uzgodnienia dotyczące tego, w jakim czasie właściciel karty zobowiązany jest do spłaty.
Jeżeli dana osoba nie przekroczy terminu, to pożyczka będzie nieoprocentowana. Natomiast, kiedy termin nie zostanie zachowany, doliczane będą odsetki w zgodzie z regulaminem dopasowanym do takiego produktu bankowego. Do zalet związanych z posiadaniem karty kredytowej można zaliczyć: komfort, bezpieczeństwo, opcję skorzystania z programów lojalnościowych i zniżkowych, spokój w wypadku kiedy będzie mieć się jeszcze jakieś koszty, możliwość uzyskania karty kredytowej wyjątkowo prędko, od razu po złożeniu wniosku. Trzeba jednak nauczyć się zarządzać swoimi finansami, ponieważ w przypadku karty kredytowej można szybko się zapominać i wydać nieco więcej. Dlatego, jeżeli ktokolwiek chce posiadać ten produkt finansowy, to musi podchodzić do tego z maksymalną odpowiedzialnością.
Dodaj komentarz